Biohumusas

Biohumusas, tai visiškai ekologiškos, natūralios iš organinių medžiagų ir jų atliekų (mėšlo, lapų, žolės, ar kitų organinių atliekų) Kalifornijos sliekų perdirbtos trąšos.

Biohumusas yra 8 – 12 kartų efektyvesnis nei bet kokias kitos organinės trąšas: gerina dirvožemio savybes, neleidžia kauptis nitratams, jame nėra piktžolių sėklų. Biohumuse gausu makro- ir mikroelementų, vitaminų, fermentų, aminorūgščių, ypač vertingų humino rūgščių.

Biohumusas yra koncentratas, kurio dirvoje turėtų būti maždaug 20 proc. Jis maišomas su dirvožemiu ar kitomis organinėmis trąšomis, kompostu. Beriant biohumusą ant dirvos aplink augalą, galima naudoti ir vien jį.

Deklaruojama, kad biohumusas veikia dirvą iki 3–4 metų. 

Savo sudėtyje biohumusas turi natūralių augalų augimo ir vystymosi hormonų, fermentų, huminių medžiagų bei naudingos mikrofloros. Tai palengvina augalų įsišaknijimą, prigijimą ir paspartina jų vystymąsi. Smėlingame ir molingame dirvožemyje biohumuso pagalba galima geriau kontroliuoti ir palaikyti augalams reikalingą drėgmės pusiausvyrą. Lyginant su kitomis trąšomis biohumuse žymiai daugiau šaknų augimą skatinančių medžiagų – heteroauksinų. Dėl to yra aktyvesnis daržovių daigų, augalų sėklų prigijimas, sodinukai ir kiti persodinti augalai greičiau ir kokybiškiau prigyja. Tai viena iš priežasčių kurios dėka derlius gali sunokti ne tik 2-3 savaitėmis anksčiau, tačiau bus kokybiškesnis, pasižymės geresnėmis maistinėmis bei skonio savybėmis.

Kiekvienas ūkininkas žino, jog naudojamos trąšos privalo turėti pakankamai geležies, vario, cinko, mangano, boro, kobalto, molibdeno – biohumusas pasižymi visų šių elementų gausa. Dėl išvardintų priežasčių, priklausomai nuo augalo rūšies, gautas derlius bus nuo 15% iki 50% gausesnis.

Biohumuso naudos:

Pas mus galite įsigyti natūralaus ir kokybiško biohumuso, kadangi visos atliekos, kurias perdirba sliekai yra iš mūsų ūkio, tad esame tikri, jog komposte, kurį perdirba sliekai, nėra jokių priemaišų